Damir Mikec osvojio srebrnu medalju vazdušnim pištoljem na Svetskom prvenstvu u Bakuu

Danas 17.08.2023  |  V. N.

Reprezentativac Srbije Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Bakuu u disciplini vazdužni pištolj.

Mikec je aktuelni evropski prvak i osvajač srebra na prethodnim Olimpijskim igrama, a odličje u Bakuu je njegova treća pojedinačna medalja na svetskim prvenstvima. Uz Mikeca, Srbiju su predstavljali Dimitrije Grgić i Duško Petrov, koji su se našli na 61. odnosno 65. mestu. Mikec je u finale ušao sa četvrtim najboljim rezultatom, da bi medalju obezbedio nakon 14. serije kada se sa sedme pozicije probio do drugog mesta. – Medalja u pojedinačnom takmičenju na Svetskom