Osimen dvostruki strelac na otvaranju Serije A: Šampion bolji od novajlije, Bonacoli presudio Empoliju

Euronews 19.08.2023  |  Autor: Euronews

Dugo očekivano italijansko prvenstvo počelo je danas, a pobede na startu takmičenja ostvarili su Verona i Napoli, dok su poraze upisali Empoli i Frosinone.

Verona je na svom terenu slavila minimalnim rezultatom, golom Bonacolija u 75. minutu utakmice, dok je aktuelni šampion bio nešto ubedljiviji 3:1 (2:1), a junak utakmice bio je Osimen, strelac dva gola. Velike zasluge idu i Di Lorencu, asistentu kod oba gola Nigerijca, a u listu strelaca upisali su se i Politano i Harui. Utakmica je odlično počela za novajliju u elitnom rangu. Frosinone je poveo u sedmom minutu iz gotovo prve, prave prilike, a strelac je bio Harui.