Ambasada SAD u Minsku pozvala američke građane da odmah napuste Belorusiju i da ne putuju u nju
Insajder 21.08.2023 | Beta
![Ambasada SAD u Minsku pozvala američke građane da odmah napuste Belorusiju i da ne putuju u nju](https://nstatic.net/img/logo/s/insajder.png)
Američka ambasada u Minsku poručila je večeras državljanima SAD koji se nalaze u Belorusiji da je "odmah napuste", a onima koji žele da putuju u tu zemlju da to ne čine.
"Nemojte putovati u Belorusiju, jer vlasti Belorusije kontinuirano potpomažu neisprovocirani napad Rusije na Ukrajinu", saopštila je ambasada SAD u Minsku preko svog sajta. Kao ostali razlozi da se ne putuje u ovu bivšu sovjetsku republiku i saveznicu Rusije navode se "gomilanje ruskih vojnih snaga u Belorusiji, proizvoljno sprovođenje lokalnih zakona, mogući građanski ustanak, rizik od pritvaranja i ograničena mogućnost ambasade da pomaže američkim građanima koji