Prvi šok! Italijani doživeli bolan poraz: Tauns dominirao, senzacija na Svetskom prvenstvu u senci divljanja besnog selektora

Kurir 27.08.2023

Košarkaška reprezentacija Italije doživela je bolan poraz na Svetskom prvenstvu.

Od evropske selekcije bila je bolja Dominikanska Republika koja je pobedila rezultatom 87:82. To je prvi šokantan ishod utakmice na ovogodišnjem Mundobasketu. Selektor Italije, Đanmarko Poceko, isključen je sa utakmice već u prvom poluvremenu. Neprimereno se ponašao Italijan, divljao je kraj terena, a sudije to nisu želele da tolerišu. Njegov tim se u nastavku loše snašao, pa je, nakon što je imao 19:13 posle prvih 10 minuta, došlo do velikog pada. Dominikanska