Ludilo! Nemačka posle drame slavila u najboljem meču na SP! Strašna utakmica i trijumf koji je doneo nestvarni Šruder!

Kurir 27.08.2023

Košarkaška reprezentacija Nemačke pobedila je Australiju u derbiju trećeg dana Svetskog prvenstva.

Nemce je do pobede rezultatom 85:82 vodio fantastični Denis Šruder sa 30 poena i osam asistencija. Meč odigran u Okinavi u okviru grupe E od prvog do poslednjeg minuta bio je neizvestan. Prva deonica završena je rezultatom 25:24 za Australiju, ali je Nemačka imala pet poena prednosti na poluvremenu. Usledio je odgovor Australijanaca koje je vodio Pati Mils, a Nemci su u četvrtoj četvrtini uspeli da se izbore sa naletom rivala, a meč je otišao u neizvesnu završnicu.