SP - Istorijski trijumf Južnog Sudana nad Saletovom Kinom i velika pobeda Zelenortskih Ostrva

Sportske.net 28.08.2023  |  Sportske.net

Južni Sudan ubedljivo je pobedio Kinu 89:69 u prvoj utakmici grupe B današnjeg rasporeda na Mundobasketu.

Apsolutno neočekivano počela je prva utakmcia drugog kola grupe B na Mundobasketu. Južni Sudan je krenuo prilično ofanzivno i šutom sa distance poveo protiv Kine. Čak šest trojki ubacili su Sudanci u prvoj deonici posle koje su imali prednost 22:14. Nastavili su u istom maniri, ali ih šut nije sliužio kao u prvih 10 minuta. Kina je igrala lošu odbranu, ali su i oni namestili ruku za šut za tri poena, te prišli na četiri poena zaostatka na poluvremenu pri rezultato