Поповић (ССП): Вучић посетио обновљену школу, јер није изграђена ни једна нова

Бета 01.09.2023

Председница београдског одбора Странке слободе и правде Мила Поповић упитала је данас председника Србије Александра Вучића зашто данас поводом почетка школске године није посетио неку школу која је изграђена, већ школу "Светислав Голубовић Митраљета" у Батајници чија је реконструкција трајала 760 дана.

"Зашто нису отишли у неку школу коју су изградили? Па нису, зато што нису изградили ниједну коју би могли да отворе. У периоду од 2008. до 2013.године у Београду су грађене две школе годишње, а сада су изграђене две за деценију СНС власти", рекла је Поповић.

Она је оценила да је Србија јединствена земља у свету по томе што председник државе и градоначелник Београда отварају заједно, не нову, него реконструисану школу.

"Уместо осмеха и успеха они би морали да погну главу и упуте извињење родитељима и деци Батајнице. За 760 дана колико је трајала реконструкција ОШ 'Светислав Голубовић Митраљета' могло је да се подигне седам потпуно нових школа, да на власти није СНС. Најблаже речено ова данашња парада код школе у Батајници је непријатна и лицемерна после више од две године малтретирања ученика и родитеља и свих запослених у овој школи" навела је Поповић у саопштењу.

Председница градског одбора ССП истакла је да на следећим изборима, Београђани бирају између нових вртића и школа и малтретирања деце и родитеља због неспособности и нестручности СНС власти.

Председник Вучић посетио је јутрос батајничку школу у друштву градоначелника Београда Александра Шапића и министарке просвете Славице Ђукић Дејановић.

(Бета, 01.09.2023)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »