Košarka sa druge planete! Srbija demolirala nemoćnog protivnika i krenula po medalju! Nestvarni Orlovi ubacili 112 poena!

Kurir 03.09.2023

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Dominikansku Republiku rezultatom 112:79(29:15, 27:20, 31:18, 26:25) i plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva! Orlovi su uništili rivala, odigrali strašnu utakmicu, a u nokaut fazi igraće protiv Litvanije, koja je danas bila bolja od selekcije SAD.

Od prvog minuta, ma, od prve sekunde (10 nam je bilo potrebno za prvu trojku), igrali su naši momci fenomenalno. Bogdan Bogdanović i Vanja Marinković su ranim trojkama doneli ozbiljnu prednost Srbiji. Očekivano, poenterski se na drugoj strani istakao Karl Entoni Tauns, ali sve što je on uradio nije bilo dovoljno da Dominikanska Republika isprati fantastičnog rivala. Pored kapitena i Marinkovića, fenonemalnu ulogu imao je i Stefan Jović koji je u prvom poluvremenu u