Karlos Alkaraza u polufinalu US Opena, od projektovanog duela sa Đokovićem deli ga još samo Medvedev

Euronews 07.09.2023  |  Autor: Euronews

Vodeći reket sveta, prvi nosilac Grend slema u Njujorku i branilac titule šampiona Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Američkih Država u tenisu, Karlos Alkaraz poslednji je polufinalista US Opena, pošto je savladao Aleksandra Zvereva u tri seta - 6:3, 6:2, 6:4.

Bio je to šesti duel Španca i Nemca, trajao je 150 minuta, a ovo je Alkarazu bila prva pobeda na betonskoj podlozi u njihovim duelima, taman da izjednači rezultat u međusobnom skoru - 3:3. Zverev je u ovaj ušao vidno umoran od dugog susreta sa Janikom Sinerom, pod pritiskom problema sa preponama, ali je i takav imao prilika za brejkove, međutim, Alkaraz se svaki put izvlačio iz nezgodnih situacija i pojačavao "gas" kada je to bilo potrebno. Za manje, više lak