POLUVREME - Bogdan kapitenski, Aleksa dominira u odbrani, Srbija na + 13!

Sportske.net 08.09.2023  |  Sportske.net

Košarkaši Srbije vode na poluvremenu protiv selekcije Kanade rezultatom 52:39! Naši su u uvodnim minutima igrali dobru odbranu, samo je Pauel ubacio jedno bacanje a zakucavanjem Milutinova i sa dve vezane trojke Dobrića i Bogdanovića došli smo do serije 8-0.

Kanađani su uzvratili identičnom serijom Beret i Olinik su vratili trojke i Kanađani su u tri napada došli do preokreta - 8:9. Strpljivim i pametnim napadima Srbija je došlo do najvećih +8, a nastavio je da blista Bogdanović, uhvatio je loptu posle promašenih bacanja Nikole Milutinova, ubacio uz faul, dodao na to jedno i još dva slobodna bacanja za svoju mini seriju, a onda je Aleksa Avramović polaganjem pogodio za 21:13 i naterao Kanađane na prvi tajm-aut. Sjajni