Srbija se iskupila za poraz od Mađarske: Mitrović u tri poteza matirao Litvaniju

Euronews 10.09.2023  |  Autor: Euronews

Iskupila se Srbija za poraz od Mađarske u Beogradu, i trijumfovala protiv Litvanije 3:1 (3:1) u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Agresivni su "orlovi" bili od starta i već u prvom poluvremu su rešili pitanje pobednika, te je drugih 45 minuta bilo čisto odrađivanje posla. Najbolji pojedinac Srbije na ovom susretu je bio Aleksandar Mitrović, koji je postigao pravi, školski, het-trik. Prvo ga je u 20. minutu sa levog boka proigrao Filip Mladenović, a napadač Al Hilala je sjajno, glavom, sproveo čoptu iza leđa Edvinasa Gertmonasa. Drugi gol, a akteri isti. Dušan Tadić je dodao do Mladnovića, a