Tvoja reč: Aleksandra Andrić (15), DžUDISTKINjA, svetska kadetska šampionka Sport koji nas uči poštovanju i skromnosti

Dnevnik 15.09.2023  |  Dnevnik.rs

Na nedavno održanom svetskom prvenstvu za kadete u džudou u Zagrebu, zlatnu medalju osvojila je Novosađanka Aleksandra Andrić (15) iz Novosadskog džudo kluba.

U kategoriji do 70 kilograma, u finalu je pobedila Turkinju Tuanu Gulenaj, pre koje je uspela da savlada protivnice iz Mongolije, Češke Republike, Holandije i Uzbekistana. Prema podacima Džudo saveza Srbije, od 2018. godine Aleksandra je osvojila 42 zlata, tri srebra i jednu bronzu, a budući da se aktivno takmiči od malena, medalja ima na pretek. Naša ovonedeljna sagovornica je učenica drugog razreda sportskog smera u Gimanziji „Jovan Jovanović Zmaj“, a u