"Сада су сви: Мртви!" Исповест мароканске учитељице која је изгубила 32 ученика у једном дану: "Наш последњи час био је само 5 сати пре најгорег земљотреса икад" (фото)
Блиц 16.09.2023

Мисли једне мароканске учитељице одмах су се окренуле њеним ученицима када је осетила земљотрес јачине 6,8 степени Рихтерове скале пре недељу дана.
Несрин Абу Ел Фадел је била у Маракешу када се десио незапамћени земљотрес у Мароку, али су њене мисли биле у Адасилу, планинском селу у којем су живели њени ђаци. Њена школа је била ближе епицентру потреса. Учитељица арапског и француског језика вратила се у Адасил где је отишла у потрагу за децом, коју нажалост није нашла јер је открила да је свих 32 ђака, старости од 6 до 12 година, умрло у земљотресу. - Отишла сам у село и почела да питам за своју децу:







