Gvardiola: Nema boljeg od Rodrija, povrede prave problem

Sport klub 20.09.2023  |  Autor: Ognjen Bojić

Menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola zabrinut je jer ima veliki broj važnih povređenih fudbalera, ali je iskoristio i preokret Građana u meču prvog kola grupne faze Lige šampiona sa Crvenom zvezdom da posebno istakne koliko je impresioniran igrama Rodrija i Hulijana Alvareza.

Mančester siti je slavio u meču prvog kola grupne faze Lige šampiona rezultatom 3:1, iako je Zvezda vodila na poluvremenu golom Osmana Bukarija. Gvardiolini izabranici su silovito započeli drugo poluvreme i preko Alvareza već u 47. minutu došli do izjednačenja. Argentinac se upisao u strelce još jednom u 60. minutu, a trijumf je potvrdio španski vezista Rodri 13 minuta kasnije. „Alvarez zaslužuje sve pohvale. Naporno radi, postiže golove i beleži asistencije i