Iz Liverpulove pobede u Lincu: Salahu fali jedan gol za rekord engleskog fudbala, Klop nadmašio Beniteza

Danas 22.09.2023  |  G. A.

Prvi put posle 2016, kada je u finalu u Bazelu izgubio od Sevilje (3:1), Liverpul je učesnik Lige Evrope, a ne vodećeg evropskog klupskog fudbalskog takmičenja. „Redsi“ su startovali pobedom, pošto su u Lincu s 3:1 savladali LASK (Branko Jovičić odigrao ceo meč u austrijskom timu, a Filip Stojković ostao na klupi).

Domaćin jeste otišao na poluvreme ohrabren prednošću, ali mu se u nastavku desilo što i Crvenoj zvezdi na Etihadu protiv evropskog prvaka Mančester sitija. Engleski tim je opet načinio preokret. Liverpulov uspeh je u 88. minutu potvrdio egipatski as Mohamed Salah, najubojitiji golgeter višestrukog vladara Starog kontinenta. Njemu je to 42. pogodak u Ligi šampiona među „crvenima“. Sada je s Francuzom Tjerijem Anrijem, Arsenalovom legendom, na deobi prvog mesta večne