Poraz vaterpolista Radničkog za kraj evropske odiseje

Kragujevačke 24.09.2023

U poslednjem kolu kvalifikacionog turnira Kupa Evrope, u Rijeci, vaterpolisti Radničkog, pretrpeli su i treći poraz, ovoga puta od rumunskog vicešampiona Oradee, rezultatom 9:7, u meču koji nije imao prevelikog rezultatskog značaja, jer su oba tima pretrpela poraze u prva dva kola.

U ekipi Radničkog šansu su u odnosu na prva dva meča dobili mladi Zoran Poznanović i Veljko Dončić, umesto Miroslava Ranđića i Bogdana Gavrilovića. Radnički je dobro otvorio utakmicu, držao kontrolu tokom celog prvog poluvremena, a dva minuta pre odlaska na odmor stigao i do „plus tri“, trećim golom Luke Pljevančića – 5:2. Međutim, mladi bek Kragujevčana se prilikom tog pogotka povredio, pa su do kraja susreta imali skraćenu rotaciju. Šumadinci su vodili tri gola