Golčina Đuričića, "šamar" Gaćinoviću, Lesor u publici i pobeda AEK-a u derbiju Atine

Sportske.net 25.09.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri AEK-a pobedili su Panatinaikos u derbiju Atine na stadionu "Apostolos Nikolaidis" posle preokreta rezultatom 2:1 u okviru petog kola grčkog prvenstva.

Panatinaikos je poveo već u 10. minutu meča, a strelac je bio srpski rerpezentativac Filip Đuričić. Joanidis je dodao Đuričiću, a ovaj iz sa desetak metara poslao lopu u rašlje bližeg ugla, golman je bio nemoćan. Nastavili su da napadaju i jedni u drugi, AEK je bio nešto agresivniji i to mu se isplatilo. U 36. minutu stižu gosti do izjednačenja. Zuber je iskoristio propust odbrane i zabio za 1:1. U međuvremenu, u 26. minutu desio se pomalo sporan momenat, Mijat