Hjuston nije imao problem: Inter bez Mesija – Inter bez trofeja (VIDEO)

Danas 28.09.2023  |  G. A.

Inter iz Majamija je prvi put igrao u finalu kupa u američkom sokeru, za osvajanje prvenca u domaćem fudbalu imao je i prednost domaćeg terena, jer je finale s Hjustonom bilo u Fort Loderdejlu, ali džaba sve kad argentinski trener Tata Martino baš sad nije mogao da računa na svoju najsjajniju zvezdu, svog zemljaka Lionela Mesija.

Zbog povrede je izostao i španski levi bek Đordi Alba, a gosti su hendikepe domaćina iskoristili da pobede s 2:1 i uzmu trofej u tom takmičenju drugi put, a prvi posle 2018. The Rarest Moment 😃 @opencup pic.twitter.com/5pXfak3kGC — U.S. Open Cup (@opencup) September 28, 2023 Hjuston je poveo u 24. minutu preko Dorsija. Prednost je osam minuta kasnije odvostručio Marokanac Basi iz penala. Inter je utešni pogodak postigao na izdisaju utakmice. Strelac je bio