Prva pobeda odbojkaša Srbije u kvalifikacijama za Olimpijske igre, savladan Tunis

Dnevnik 01.10.2023  |  Dnevnik.rs

Odbojkaši Srbije uspeli su da prevaziđu težak poraz od Turske u prvom kolu B grupe kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, koji se igra u Tokiju, i da u drugom kolu sigurnom igrom dođu do prve pobede. Izabranici Igora Kolakovića savladali bez većih problema Tunisa sa 3:0 posle 67 minuta igre.

Srbija je mirno i koncetrisano igrala, uz naglasak na dobroj odbrani i bloku. Sve to je dovelo i to kvalitetnih napada koje Tunis nije uspeo da zaustavi. Dosta je selektor Igor Kolalović promešao karte za ovaj duel. Postava u kojoj su bili Todorović, Luburić, Ivović, Perić, Mašulović, Nedeljković i libero Kapur, od starta meča nametnula je jak ritam i uz igru sa malo grešaka dominirala u bloku i napadu. Srbija je imala u prvom setu sigurno vođstvo od 21:15, ali je