Pobede Štutgarta i Dortmunda u Bundesligi

Politika 07.10.2023

Fudbaleri Štutgarta pobedili su danas na svom terenu Volfsburg sa 3:1, u utakmici sedmog kola nemačke Bundeslige.Volfsburg je posle prvog poluvremena imao gol prednosti, pošto je u 34. minutu mrežu domaćeg tima zatresao Janik Gerhart, ali je Štutgart u nastavku stigao do preokreta het-trikom Serua Girasija.

On je prvo bio precizan sa penala u 66. minutu, a potom je se u strelce upisao i u 78. i 82. minutu. Štutgart je upisao šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 18 bodova, dok je Volfsburg sedmi sa šest bodova manje. Bod manje od Štutgarta ima Borusija Dortmund koja je na svom terenu slavila protiv Union Berlina sa 4:2. Niklas Filkrug je u sedmom minutu doveo Dortmund u vođstvo, ali je Union Berlin do kraja prvog poluvremena preokrenuo