Кисић: Право на државну субвенцију за куповину прве некретнине искористило 456 мајки

Бета 09.10.2023

Право на државну субвенцију за куповину прве некретнине до сада је искористило 456 мајки, изјавила је данас министарка за бригу о породици и демографију Дарија Кисић. 

Она је у разговору са градоначелником Новог Сада Миланом Ђурићем оценила да мере пронаталитетне политике Владе Србије дају "одличне резултате".

"По попису из 2022. године, Нови Сад је град који је забележио највећи пораст броја новорођених у односу на претходни период, поред Новог Пазара и општина Вождовац и Звездара", рекла је министарка а пренео њен кабинет. 

Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић изјавио је да је од почетка године, у оквиру финансијске подршке породицама са децом, Град обезбедио новчану помоћ од нешто више од 85,7 милиона динара за 1.567 новорођене деце.Он је додао да Град у износу од 30 до 50 одсто покрива меру умањења обавеза плаћања комуналних услуга породицама са троје и више деце.

Остале фотографије уз текст

(Бета, 09.10.2023)

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »