Košarka: Spartak savladao Helios u 1. kolu ABA-2 lige (80:73)

Subotica.com 10.10.2023  |  Subotica.com

Sa velikom motivacijom Spartak je ušao u meč iako ga nije otvorio na željeni način. Ipak već u drugoj četvrtini polako je domaći tim pronalazio svoju igru, gosti su pokazali svoj izuzetan ofanzivni potencijal, ali ipak kao ključna pokazala se odbrana. Uz pametno korišćenje šansi u napadu Spartak je došao do željenog cilja.

Košarkaši Spartaka slavili su u 1. kolu Regionalne ABA-2 lige, turniru koji se igra od 9. do 13. oktobra u Subotici. "Golubovi" su večeras bili bolji od slovenačkog Heliosa rezultatom 80:73. Meč je presudila odlična odbrana domaće ekipe u trećoj četvrtini, iako je utakmica bila neizvesna praktično do poslednjeg sudijskog zvižduka Najefikasniji u sastavu Spartaka bili su Dušan Kutlešić sa 21 poen, Filip Barna sa 13, dok je Aleksandar Cvetković dodao 10 poena. Kod