"Није остављала утисак силоване особе": Вештаци открили да Нишлијка оптужена за покушај убиства у хотелској соби може да "склизне у психозу" и због најмањег повода!
Блиц 13.10.2023

Способност расуђивања Анице Н. (30) из Ниша, која је оптужена да је 2.новембра у хотелској соби на подмукао начин покушала да ножем убије Драгишу Р. (43) из Житорађе, критичне ноћи није била компромитована у значајној мери. Ово је на данашњем суђењу у Вишем суду у Нишу поновила вештак неуропсихијатар др Јелена Младеновић. Она је објаснила да окривљена, која се бранила да је оштећени силовао те ноћи, у разговору са психијатрима није остављала утисак силоване особе.
- Ради се о специфично структуираној личности са елементима емоционалног нестабилног поремећаја личности граничне форме. Ова категорија не спада у душевну болест и заосталост у развоју. Код оптужене након кривичног дела, на основу извештаја психијатра, није утврђено постојање елемената психотичности. У време извршења дела способност да схвати значај својих дела и управља поступцима била је умањена али не и битно. Кривично дело је почињено из карактеристика








