Fudbaleri Ukrajine pobedili Severnu Makedoniju i sačuvali šansu za plasman na EP

RTS 14.10.2023

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobedila je u glavnom gradu Češke Pragu Severnu Makedoniju rezultatom 2:0 i tako sačuvala šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo koje se sledećeg leta igra u Nemačkoj.

Golom Sudakova u 30. minutu Ukrajina je krunisala nadmoć u prvom poluvremenu, ali je u drugom poluvremenu Severna Makedonija uspela da pritisne protivnika i zapreti. Nisu Makedonci uspeli da daju gol, ali jesu Ukrajinci još jedan, preko rezerviste Aleksandra Karavajeva, koji je u 90+5. minutu kaznio grubu grešku golmana Severne Makedonije Stoleta Dimitrijevskog. Ukrajina je sad na tabeli grupe C drugoplasirana sa 10 bodova, tri više od Italije, koja ima i dva meča