Fudbaleri Španije, Škotske i Turske izborili plasman na Evropsko prvenstvo 2024.

Politika 15.10.2023

Fudbalske reprezentacije Španije, Škotske i Turske izborile su večeras plasman na Evropsko prvenstvo naredne godine u Nemačkoj.

Španija je večeras u Oslu pobedila selekciju Norveške 1:0 u meču grupe A kvalifikacija za kontinentalni šampionat. Jedini gol na utakmici postigao je Gavi u 49. minutu. Sudije u VAR sobi su nekoliko minuta proveravale da li se radilo o ofsajdu, ali je na kraju odlučeno da je pogodak regularan. Pobeda Španije nad Norveškom donela je i selekciji Škotske plasman na EP 2024. u Nemačkoj. Gruzija je ranije danas u grupi A pobedila Kipar 4:0. Španija i Škotska imaju po 15