Spektakularni Mitrović poveo Srbiju ka Evorpskom prvenstvu, Tadić „začinio“ pobedu, Crnogorci pravili haos na tribinama

Nova 17.10.2023  |  Autor: Strahinja Nikolić

Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" pratite na Nova.rs! Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Crnu Goru rezultatom 3:1 u utakmici 8. kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine i tako napravila veliki korak ka smotri najboljih selekcija Evrope.

Srbija je krenula u meč izuzetno ofanzivno, pa su preko Aleksandra Mitrovića u trećem minutu mogli da povedu 1:0, ali je nakon akcije Dušana Tadića i Andrije Živkovića udarac napadača Srbije otišao preko gola. Ipak, iskupio se Mitrović sa promašaj – blago rečeno – u devetom minutu, kada je dobio loptu, „promešao“ odbranu Crne Gore i prelepo, spoljnim delom kopačke, pogodio za 1:0. No, umesto da krenu svim silama po drugi pogodak, usledio je veliki pad u igri, pa su