Engleska se plasirala na Evropsko prvenstvo 2024. godine

Danas 17.10.2023  |  Beta

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se večeras na Evropsko prvenstvo 2024. godine, pošto je u Londonu pobedila aktuelnog evropskog prvaka Italiju sa 3:1, u utakmici Grupe C u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Italija je povela na Vembliju golom Đanluke Skamake u 15. minutu, a izjednačio je Hari Kejn iz jedanaesterca u 32. minutu. Engleska je povela golom koji je Markus Rašford postigao u 57. minutu, posle dobre asistencije Džuda Belingema, a pobedu je obezbedio Kejn, svojim drugim golom na utakmici u 77. minutu. Engleskoj je za plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine bio potreban bod, a ekipa Gareta Sautgejta je prva na tabeli sa 16 bodova, dok Italija na