Džudo: Borojević osvojio bronzu na Prvenstvu Srbije, osam medalja iz Beočina za mlađe Spartance

Subotica.com 18.10.2023  |  Subotica.com

U Beogradu je tokom vikenda održano Državno prvenstvo za mlađe seniore u džudou. Mateja Borojević iz Spartaka okitio se bronzanom medaljom.

Spartak je nastupao sa četvoricom takmičara, a jedini Borojević je osvojio odličje. U kategoriji plus 100kg uzeo je medalju. Ilija Stokanović do 60kg, Silard Uri do 66kg i Mihailo Milošev do 81kg su ostali bez medalja. Dok su se oni nadmetali na Prvenstvu Srbije njihovi klupski drugari su „žnjeli“ medalje na 13. Međunarodnom turniru „Trofej Bečeja 2023“ održanom u gradu pored Tise gde se nadmetalo 538 džudistaiz 50 klubova iz Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine,