Fudbal: Šveđanke zaustavile „golubice“ na evropskom putu

Subotica.com 19.10.2023  |  Subotica.com

I u revanš utakmici druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona Spartak je poražen od Rozengarda sa 5:1 i tako okončao ovosezonsko učešće na međunarodnoj sceni. Šveđanke su već u prvom delu meča stekle visoku prednost što je bilo nedostižno za „golubice“. Iaku su u nastavku Subotičanke prikazale bolju igru nisu uspele da nađu rešenje da svoje prilike materijalizuju i pobeda je pripala razigranom šampionu Švedske koji je obezbedio plasman u društvo 16 najboljih timova Evrope.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj igri. Kako je vreme odmicalo domaći tim je preuzimao inicijativu. Nizale su se prilike, ali je pred golom Spartaka bila dobro raspoložena Jefimija Škando i sprečila Rozengard da dođe do vođstva. Ipak u 26. minutu je poklekla. Mai Kadovaki posle sjajne asistencije Hane Anderson uspela je loptu da plasira u gol Subotičanki za radost svoje ekipe. Nije to pokolebalo „golubice“, pokušale su brzim napadima da ugroze gol