Rvanje stalno donosi medalje Srpski rvač Milan Marić osvojio zlato na Svetskom prvenstvu za veterane

Dnevnik 21.10.2023

LUTRAKA: Srpski rvač Milan Marić osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu za veterane u Diviziji B do 45 godina u Lutraki.

Posle brojnih medalja koje su ove godine na velikim takmičenjima osvojili seniori i mlađe kategorije, odličjem su se ovog puta okitili i srpski rvači u konkurenciji veterana. Na putu do najsjajnijeg odličja Marić je pobedio Letonca Drozdovsa sa 9:0, zatim je bio bolji od Jafarova iz Azerbejdžana sa 8:0, a u finalu je savladao Jigabaeva iz Kazahstana rezultatom 9:5. Ovo je bilo šesto učešće Marića na veteranskim planetarnim šampionatima i već četvrta titula prvaka