Porez na kućne ljubimce ili velike kazne za „minuli rad na pločniku“ Beograd preduzima mere!
Dnevnik 28.10.2023 | Dnevnik.rs
![Porez na kućne ljubimce ili velike kazne za „minuli rad na pločniku“ Beograd preduzima mere!](https://nstatic.net/img/logo/s/dnevnik.png)
Svakih nekoliko dana potresu nas vesti o još jednom napadu vlasničkog psa na drugog, manjeg, ili na prolaznika, a o tome koliko puta sebi „donesemo sreću“ kad ugazimo u pseći izmet i da se ne priča.
Psi bez povoca, oni opasni i bez korpi, pseći izmet na javnim površinama, kante za ovu vrstu otpada napunjene papirima, kesama i flašama, kesice za otpatke pokradene u prvom minutu pošto se postave, samo su deo slike u gradovima Srbije. Kazne za ove prekršaje iznose 10.000 dinara, ali da li znate ikoga da ju je platio? Viđate li vlasnike s kesicama kako skupljaju za svojim ljubimcima ili ste jedini vlasnik koji se saginje da pokupi „minuli rad“ vašeg ljubimca u