"Hod po trnju" Junajteda, ali je Luton savladan, Arsenal srušio "žilavi" Barnli!

Sportske.net 11.11.2023  |  Sportske.net

U terminu od 16 sati odigrane su tri utakmice 12. kola engleske Premijer lige, a postignuti su sledeći rezultati: Arsenal – Barnli 3:1, Mančester junajted – Luton 1:0 i Kristal Palas – Everton 2:3.

Arsenal je u sporom ritmu odigrao prvo poluvremene protiv Barnlija, koji se veoma disciplinovano branio. Kada je delovalo da će se na veliki odmor otići bez golova, domaćin je ipak stigao do pogotka. Igrao se prvi minut nadoknade, Martineli je prošao po levom boku, dodao do Zinčeka, Ukrajinac centrirao na drugu stativu za Saku, ovaj glavom vratio loptu na prvu stativu, gde je odlično reagovao Trosar i "ugurao" je u mrežu, za 1:0. Belgijanac je tom prilikom ugruvao