Ministarstva trgovine i prosvete počinju edukaciju školaraca o zaštiti potrošača
RTV 15.11.2023 | Tanjug
![Ministarstva trgovine i prosvete počinju edukaciju školaraca o zaštiti potrošača](https://nstatic.net/img/logo/s/rtv.png)
BEOGRAD - Ministarstvo prosvete i ministarstvo trgovine potpisali su danas Protokol o međusobnoj saradnji u oblasti edukacije učenika osnovnih i srednjih škola o zaštiti potrošača.
Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović ocenila je da marketing ima veliki uticaj na potrošače, posebno na decu, pa je zato neophodno da se podigne njihova svest o potrošačkim pravima i obavezama. Kako kaže, upoznavanje učenika sa ovim temama sprovodiće se kroz dobro osmišljene aktivnosti, na osnovu štampanih, audio i video materijala. "Različite teme iz domena zaštite potrošača realizovaće se počev od tekuće školske godine, a kasnije i u kontinuitetu u svim