Sećate li se gurbana gurbanova? Azerbejdžan deklasirao Švedsku u fudbalu, a jedan od golova obilazi planetu! (video)

Večernje novosti 16.11.2023  |  Novosti online

Gurban Gurbanov, legendarni azerbejdžanski fudbaler, večno će ostati upamćen kod naših ljubitelja fudbala: dao je dva gola u podgoričkom remiju sa Srbijom i Crnom Gorom (2:2) u kvalifikacijama za EURO 2004, a onda još jedan u pobedi Azerbejdžana nad "plavima" od 2:1 u Bakuu. Praktično je sam izbacio SCG iz borbe za to Evropsko prvenstvo (naši su bili treći u grupi, sa bodom iza Velsa, a pet manje od vodeće Italije), a danas Azerbejdžanci slave Emina Mahmudova.

FOTO: Tanjug/AP On je, naime, bio dvostruki strelac u senzacionalnoj pobedi nad Švedskom od 3:0, i to pobedi ostvarenoj uz igrača manje. Domaćin je u Bakuu već u šestom minutu vodio sa 2:0, jer je posle junaka, Mahmudova, pogodak dao i njegov asistent iz trećeg minuta, Dadašov. A iako je Azerbejdžan od 56. minuta igrao bez isključenog Mustafazade, u 89. je Emin Mahmudov dao još jedan gol, za konačnih 3:0, i to na spektakularan način, maltene sa centra: Emin