Отварање етнографског фестивала филма Византроп у центру за културу Влада Дивљан

Бета 23.11.2023

Пети  фестивал  ангажованог етнографског филма Византроп почиње данас у 17 часова у Центру за културу Влада Дивљан када ће бити приказан први блок етнографских докуметарних филмова из земље и света.

Након првог филмског блока током ког ће бити приказана четири филма "Уточиште болести", "Нестајање", "10 писама за будућност" и "Више од моје косе" следи званично отварање у 20.00 часова током ког ће се обратити директор Византропа Реља Пекић.

Након приказивања филмова другог блока публика ће моћи да учествује у разговору са ауторкама филмова "Ми смо куће у којима смо живели" и "Лифе оф Иванна" филма преко Зум апликације.

Посетиоци ће од 21.30 часова имати прилике да погедају изложбу фотографија радионице ангажоване фотографије антрополога и фотографа Игора Чока.

Након пројекција филмова у Центру за културу Влада Дивљан, које се завршавају у 22:30, у Друштвеном центру Кров ће бити одржано специјално издање "Кроводрама" тј. друм'н'басс афтер хоур журке.Пети фестивал ангажованог етнографског филма Византроп трајаће од 23-26.новембра док ће улаз за све посетиоце бити слободан.

На фестивалу у Центру за културу "Влада Дивљан" биће приказана 23 филма из Русије, Норвешке, Финске, Гватемале, Мозамбика, Камеруна, Португала, Швајцарске, Индије, Филипина, Чилеа, Лесота, Бугарске, САД, Немачке, Аустрије, Турске, Италије, Малезије, Кине, Непала, Румуније, Јужне Кореје, Грчке.

Синопсиси филмова су на сајту фестивала, а званични трејлер фестивала је на Јутјубу.

(Бета, 23.11.2023)

Влада Дивљан »

Кључне речи

Култура, најновије вести »