За само 48 сати Србију згрозила 3 случаја вршњачког насиља! Сломљен нос, убод ножем, орални с*кс у школи... Шта се ово дешава са нашом децом?!
Блиц 26.11.2023

За само 48 сати јавност у Србији се питала како је дванаестогодишња девојчица са Новог Београда којој је вршњак поломио нос, са каквим повредама је ученик школе у Железнику кога је друг из клупе убо ножем, а онда смо сви занемели пред информацијом о снимку оралног с*кса троје тринаестогодишњака из Сурдулице. Шта се догађа са децом, где смо као друштво погрешили и чија је све одговорност и обавеза да се овакви догађаји спрече, истраживала је репортерка Блиц телевизије Хелена Кошутић.
- Ми живимо у једном друштву где је јако висока толеранција на насиље на разним нивоима и где деца фактички виде моделе нас одраслих како се понашамо, почевши од јавног превоза до скупштине, како се сви изражавамо и како се понашамо једни према другима. Друштвене мреже имају јако велики утјецај на њих, а тамо се пласирају разни садржаји са насилним начином понашања, разрешавања конфликата и тако даље. Били смо сведоци разних трагедија, да тако кажем, које су












