Veterani Proletera neprikosnoveni: Pljuštale zlatne medalje na masters prvenstvu u plivanju

Zrenjaninski 28.11.2023

Četvoro plivača PK Proleter iz Zrenjanina učestvovalo je na zimskom pojedinačnom i ekipnom masters prvenstvu Srbije, koje je u subotu održano u Novom Sadu.

Plivački klub Proleter na ovom takmičenju predstavljali su Slađana Gostojić Tomić, Dragan Mirkov, Aleksandra Milovanović i Dragana Pekić. Slađana Gostojić Tomić (55) osvojila je zlatnu medalju u trci 50m prsno i bronzu na 100m mešovito, u kategoriji takmičarki od 55 do 59 godina. Dragan Mirkov (49) je osvojio zlatne medalje na 50m slobodno (kraul) i 50m delfin, u kategoriji 45 – 49 godina. Aleksandra Milovanović (40) je osvojila zlatne medalje na 50m i 100m leđno,