Azijska Liga šampiona: Ovo su učesnici osmine finala

Sport klub 04.12.2023  |  Autor: Nikola Janković

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić dobili su poštedu od trenera Žoržea Žezusa danas na zatvaranju grupne faze azijske Lige šampiona, nakon što su prvo mesto pred žreb osmine finala obezbedili u prethodnoj rundi, a onda i deklasirali Al Nasr u velikom derbiju saudijske Pro lige rezultatom 3:0.

Na terenu su se našli tek od 60. minuta kada je domaćin već imao vođstvo od dva gola razlike protiv gostiju iz Irana, a završeno je: Al-Hilal – Nasadži Mazandaran 2:1 (1:0). Plavo-bele iz Rijada u vođstvo je doveo Mišel u 4. minutu, dok je Salem Al-Davsari povisio na 2:0 u 54. minutu. Utešni pogodak za „tigrova“ iz Mazandarana postigao je Gaed Rahmati u 77. minutu. U strelce se danas upisao i Jovan Đokić, bivši as Rudara iz Kostolca i Javora iz Ivanjice. On je iz