Ana Brnabić: Premijer Slovačke u Briselu govori lepše o Srbiji nego naša opozicija u sopstvenoj zemlji
Politika 14.12.2023
![Ana Brnabić: Premijer Slovačke u Briselu govori lepše o Srbiji nego naša opozicija u sopstvenoj zemlji](https://nstatic.net/img/logo/s/politika.png)
Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je jutros da je Srbija juče prihvatila deklaraciju Evropske unije uz dve crvene linije – nikakvo priznanje, ni članstvo u Ujedinjenim nacijama našeg Kosova i Metohije i bez uvođenja sankcija Rusiji.
Ona je gostujući na jutarnjem programu televizije Hepi istakla da se glas Srbije danas itekako poštuje u Evropi i svetu, zbog politike Aleksandra Vučića, i da je poražavajuće da premijer Slovačke govori u Briselu lepše o Srbiji nego naša opozicija. „Na tom samitu lidera EU i Zapadnog Balkana uvek imamo insistriranje da se Srbija uskladi sa spoljnom politikom Evropske unije, tačnije da prevedem – da uvedemo sankcije Ruskoj federaciji. Ja sam još jednom ponovila stav