Al Ahli u epizodi "džaba vam novci, moji sinovci", Al Itihad isprašen za polufinale SP!

Sportske.net 15.12.2023  |  Sportske.net

Aktuelni prvak Afrike Al Ahli plasirao se večeras u polufinale Svetskog klupskog prvenstva pošto je u Džedi savladali ekipu Al Itihada rezultatom 3:1.

Egipatski velikan zasluženo je stigao do slavlja i lakše nego očekivano eliminisao prvaka Saudijske Arabije koji u svojim redovima ima zvučna imena poput Karima Benzeme, Engoloa Kantea, Fabinja... Al Ahli je poveo u 21. minutu kada je penal u pogodak pretvorio Ali Malul, dok je na drugoj strani Benzema promašio penal u finišu prvog poluvremena kada je zablistao golman El Šenavi. Izabranici Marsela Kolera su sa dva brza gola početkom drugog poluvremena praktično