Ostrvo bruji o srbinu! Sveti Đorđe na Svetog Nikolu postao heroj Čelsija (video)

Večernje novosti 20.12.2023  |  Novosti online

Čelsi se sinoć plasirao u polufinale Liga kupa pošto je posle jedanaesteraca pobedio Njukasl, nakon što je utakmica bila završena 1:1.

Foto: Profimedia Njukasl je poveo u 16. minutu golom Kaluma Vilsona, a domaći su izjednačili u drugom minutu nadoknade vremena golom Mihaila Mudrika. A srpski golman je glavna fudbalska tema u Engleskoj danas. Đorđe Petrović je pre samo nekoliko dana dobio šansu da brani za Čelsi, a u utorak je već postao junak. U svom drugom startu, nakon što na debiju u startnoj postavi nije primio gol, doneo je pobedu "plavcima". Petrović je odbranio penal Metu Ričiju u penal