Slavlje Denvera u Šarlotu, Jokiću falila asistencija za novi tripl-dabl: Bogdanović solidan u porazu Atlante

Euronews 24.12.2023  |  Autor: Euronews

Košarkaši Denvera savladali su Šarlot u gostima 102:95 (25:27, 29:33, 30:9, 18:26) i zabeležili 21. pobedu sezonu, uz još jednu odličnu partiju Nikole Jokića, kome je samo jedna asistencija nedostajala za 11. tripl-dabl.

Srpski centar nije uzimao previše šuteva (8/14). Mahom je proigravao saigrače i dirigovao napadom. Pogotovu tokom treće četvrtine, kada su Nagetsi anulirali dvocifren zaostatak i stigli do preokreta serijom 25:1 (79:61). A, utakmicu je završio 18 poena, 10 skokova i devet uhvaćenih lopti. Jokić je takođe odigrao ključnu ulogu u finišu susreta, kada je Šarlot serijom trojki, na dva minuta do kraja, stigao do priključka (94:97). Centar Nagetsa preuzeo je odgovornost,