Напад на ИЗИС прави проблеме и око продужавања боловања "Више од 10 година радимо у електронском здравственом картону у којем бележимо све"
Блиц 06.01.2024

Проблеми у функционисању Интегрисаног здравственог информационог система (ИЗИС), којег су напали хакери, и у петак су изазвали гужве у амбулантама широм Српске. Лекари се сусрећу и са потешкоћама у ситуацијама када пацијентима требају продужити боловање.
Косана Станетић, начелница Службе породичне медицине Дома здравља Бањалука, каже да је ситуација иста од почетка, с тим што су од Фонда здравственог осигурања Републике Српске (ФЗО РС) добили документе које могу одштампати, као што су упутнице и рецепти, а које могу ручно попуњавати, пишу Независне новине. - Што се тиче основних проблема, ту ништа не може да се уради док се не успостави поновно функционисање програма. Наш највећи проблем је немогућност