Promenjena odluka: Američki lovci leteće iznad Brčkog i Tuzle, ne i iznad Srpske
Sputnik 08.01.2024
![Promenjena odluka: Američki lovci leteće iznad Brčkog i Tuzle, ne i iznad Srpske](https://nstatic.net/024/35438024ecvudn.jpg)
Ambasada SAD u Sarajevu objavila je detalje preleta dva američka lovca F-16 iznad BiH, precizirajući da će oni leteti iznad Brčkog i Tuzle. Prvobitno je najavljeno da će tri lovca preletati Republiku Srpsku uoči proslave njenog praznika.
Američka ambasada u Sarajevu precizira da će “borbeni sokolovi" Američkog vazduhoplovstva izvesti bilateralnu kopneno-vazdušnu vežbu sa JTAK timovima iz sastava Specijalnih snaga Vojske SAD i i Oružanih snaga BiH na području Tuzle i Brčkog danas u popodnevnim satima. Letovi će biti izvedeni u vreme kada počinje Svečana akademija povodom 9. januara, Dana Republike Srpske u Banjaluci i drugim gradovima i opštinama u Republici Srpskoj. “Ova bilateralna obuka