Jedna lopta u mreži Petrovića: Midlzbro dao gol Čelsiju posle 14 sati i šest minuta u međusobnim duelima

Danas 09.01.2024  |  G. A.

Midlzbro, koji poslednjih sedam godina igra u engleskom fudbalskom Čempionšipu, a u ovoj sezoni je tačno na sredini tabele (12. mesto), stekao je prednost protiv Čelsija iz Premijer lige u polufinalu domaćeg Kupa ligaša.

Na svom terenu je pobedio s 1:0. Đorđa Petrovića, koji se ustalio na golu londonskih „plavaca“, savladao je napadač Hekni u 37. minutu. Revanš je na Stamford Birdžu 23. januara. Heknijev pogodak bio je prvi koji je Midlzbro, pobednik u ovom takmičenju 2003/04, postigao u međusobnim duelima s Čelsijem u svim takmičenjima posle 14 sati i šest minuta. U prethodnih devet okršaja nekadašnji evropski prvak je ostvario sve pobede bez primljenog gola. Poslednji koji mu je