Vaterpolisti Srbije pobedili Francuze za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Politika 10.01.2024

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Hrvatskoj pobedom nad selekcijom Francuske rezultatom 14:10! Bili smo dužni Francuzima sa eliminaciju i sada smo im dug vratili.

Srbija je igrala bez greške u prvoj četvrtini. Odlično je naš tim koristio prednost koju je imao sa Radulovićem i Jakšićem, uspešno je gradio pozicije za napad, čija je realizacija zavisila samo od naših strelaca. Dugo su bez pogotka iz pozicionog napada bili Francuzi, koji su tek pred istek prvih osam minuta došli do gola. Iako su bili sjajni u odbrani, najviše je zaslužan za to bio golman Mitrović, koji je imao četiri odbrane u tom periodu. Eliminisali su