Vinisijus prvi strelac het-trika u prvom poluvremenu španskog klasika posle 29 godina

Danas 14.01.2024  |  G. A.

U Rijadu se igra meč za trofej španskog fudbalskog Superkupa u kojem su se sastali najljući rivali.

Real je na poluvremenu vodio protiv Barselone s 3:1. Sva tri gola za madridskog velikana dao je Brazilac Vinisijus Žunior. Strelac je bio u 7, 10. i iz penala u 39. minutu. Pogodak za katalonski tim postigao je poljski as Robert Levandovski u 33. Da jedan igrač triput zatrese mrežu u prvom poluvremenu najveće utakmice španskog fudbala prethodni put se desilo pre 29 godina. Junak je bio Čileanac Ivan Zamorano, kad je Real na svom stadionu „Santijago Bernabeu“ 7.