Vaterpolisti Španije posle preokreta srušili Hrvatsku u Zagrebu i osvojili titulu prvaka Evrope

Euronews 16.01.2024  |  Autor: Euronews

Vaterpolisti Hrvatske nisu uspeli na svom bazenu u Zagrebu da odbran titulu prvaka Evrope jer su ih posle velikog prekreta savladali Španci 11:10 (3:5, 3:2, 2:3, 3:0).

Fantastično su igrali Španci u poslednjoj deonici kada su uspeli da nadoknade dva gola minusa i ne dozvole domaćinu da im zatrese mrežu. Vaterpolisiti Hrvatske su bolje otvorila meč i pogocima Luke Bukića i Jerka Marinića Kragića rešila prvu četvrtinu sa 5:3. Činilo se da će Hrvati posle novog pogotka Bukića za 6:3 brzo rešiti meč, ali su Munariz, Larumbe, Bustos i Sanahuja uspeli na polovini treće četvrtine da sustignu prednost i donesu izjednačenje 7:7. Igrale su