Francuska u spektaklu posle produžetaka i 10 godina postala rukometni prvak Evrope

Euronews 28.01.2024  |  Autor: Euronews

Francuska je četvti put šampion Evrope u rukometu, u velikom finalu u Kelnu pobedili su Dansku posle dva produžetka 33:31 (27:27, 14:14) i osvojili sedmu medalju na kontinentalnom takmičenju.

Čekali su "galski petlovi" 10 godina na novo zlato i zasluženo su ga i osvojili, bez obzira na kontroidiktoran pogodak Prandija protiv Švedske u polufinalu. Finale je bilo spektakularno, neizvesno, repšeno je tek posle produžetaka a Dancu Mikelu Hansenu ostaje uz bronzu uteha da je sa 296 golova pretekao Nikolu Karabatića na listi strelaca EP. Rukomet za sve sladokusce cemonstrirali su Francuzi i Danci. Očekivao se sepktakl i bio je. Dve najbolje selekcije su