Nagrada za gol koji će se večno pamtiti: Kakav kraj Evropskog prvenstva u rukometu, kakvo finale!

Večernje novosti 28.01.2024

Rukometaši Francuske osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su večeras u finalu šampionata u Kelnu savladali Dansku 33:31 posle produžetaka.

Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF Nakon dramatične utakmice sa Švedskom polufinalu, i nestvarnog gola kojim su "trikolori" utrli put ka trijumfu, ponovo su pobedili posle produžetaka. I to u meču za zlato. Bronzanu medalju osvojila je Švedska, koja je u meču za treće mesto savladala Nemačku 34:31 i obezbedila plasman na Olimpijske igre u Parizu, baš kao što su to učinili i finalisti. Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu Knjiga o